Fundacja Polsat

Nasza podstawowa aktywność w ramach odpowiedzialnego biznesu to pomoc dla chorych dzieci i ich rodziców, będących podopiecznymi Fundacji Polsat.

Fundacja PolsatŚwiadomie staramy się wykraczać poza działania czysto komercyjne. Nasza podstawowa aktywność w ramach odpowiedzialnego biznesu to pomoc dla chorych dzieci i ich rodziców, będących podopiecznymi Fundacji Polsat.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 28 994 małych pacjentów i wsparła finansowo 1195 szpitali i ośrodków medyczneych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie - z naszym udziałem - Fundacja na cele statutowe przekazała dotąd prawie 216 mln złotych.

Do najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji Polsat należy kampania „Jesteśmy dla dzieci” . Jej celem jest zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację dzieci – podopiecznych Fundacji Polsat. Od 13 lat Telewizja Polsat razem z Polsat Media organizują akcję "Mikołajkowy Blok Reklamowy", dzięki której każdego roku w MIKOŁAJKI pieniądze zebrane z reklam nadanych przed „Wydarzeniami” otrzymują podopieczni Fundacji Polsat.

Przez cały czas Fundacja systematycznie pomaga swoim podopiecznym przekazując środki finansowe na ich leczenie bądź rehabilitację. W 2013 roku po raz pierwszy Fundacja zaangażowała się w projekt badawczy, który jest realizowany przez Uniwersytet Rzeszowski a finansowany przez Fundację Polsat. Projekt „Racjonalizacja stosowania antybiotyków przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w ostrym zapaleniu gardła i/lub migdałków u dzieci i młodzieży od 2. do 15. roku życia” – ma na celu racjonalizację stosowania antybiotyków w Polsce. Projekt ma rekomendację Ministra Zdrowia.

W każdą niedzielę o godz. 10.30 na antenie Polsat News oglądać można program „Wystarczy chcieć” pilotowany przez Fundację Polsat. Prowadząca Monika Zalewska wraz z zaproszonymi do studia gośćmi omawia w każdym odcinku inny ważny problem społeczny związany z leczeniem dzieci i systemem zdrowotnym w Polsce. Chociaż program „Wystarczy chcieć” powstaje pod patronatem Fundacji Polsat, będzie odwoływał się także do działań innych fundacji i organizacji pozarządowych. Celem nadrzędnym tego programu telewizyjnego jest walka o dobro i zdrowie dzieci, edukacja społeczeństwa w tym zakresie i walka z patologiami dotykającymi służbę zdrowia.

Więcej: http://www.fundacjapolsat.pl/

Ostatnia aktualizacja 25.11.2016